Ceny działek budowlanych w Opolu w 2018 roku

Dom to marzenie wielu osób. Niestety jest to bardzo duża inwestycja, która wymaga zakupu działki budowlanej. Bardzo często to właśnie ona stanowi połowę wartości całej inwestycji. Istotnym jest to, aby zakupić ją w odpowiednim momencie. W niektórych okresach ceny gruntów spadają – to najlepszy moment, aby zakupić działkę. Nigdy nie wiadomo, jak długo będzie utrzymywał się taki stan. Być może za kilka miesięcy ceny poszybują w górę, a więc decyzję musimy podejmować szybko.

Ile kosztuje działka budowlana w Opolu

Ceny działek w Opolu znajdują się aktualnie (stan na czerwiec 2018 r.) na bardzo korzystnym poziomie. Stawka jest jedną z najniższych w ciągu kilku lat. Trzeba również dodać, że w porównaniu z cenami obowiązującymi jeszcze kilka miesięcy temu (230 zł za metr kwadratowy) różnica jest ogromna. Metr kwadratowy działki budowlanej w Opolu kosztuje średnio 138 zł, co jest najniższą stawką na przestrzeni 3 lat. Jest to doskonały moment na to, aby zakupić grunt na, którym postawimy dom.

Jak zaoszczędzić na zakupie działki budowlanej?

Planując zakup działki musimy dokładnie analizować aktualne prognozy. Ważne jest to, aby trafić na moment, gdy grunty będą sprzedawane w korzystnych cenach. Dobrze obserwować jest dane statystyczne. Może nam to dużo powiedzieć o tym, jak będą kształtować się ceny na przestrzeni następnych miesięcy. Warto dodać, że stawki rosną oraz maleją stopniowo.
Cena działki zależy od wielu czynników. Im lepsza lokalizacja, tym wyższa stawka za metr kwadratowy. Musimy zastanowić się na czym zależy nam najbardziej. Być może warto wziąć pod uwagę grunty zlokalizowane na obrzeżach. Zaoszczędzimy w ten sposób sporą ilość gotówki. Wiele osób obawia się takiej okolicy z powodu utrudnionej komunikacji. Zupełnie niepotrzebnie – dojazd do centrum miasta nie stanowi takiego problemu, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nawet, jeśli nie posiadamy własnego samochodu, to komunikacja miejsca cały czas rozwija się. Wybór zależy również od tego, czy poszukujemy działki, na której stanie dom, czy tez lokal usługowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *