Czy warto wymienić tradycyjne kinkiety na LEDowe?

Posiadasz w domu kinkiety na tradycyjne żarówki? Zastanawiasz się, czy warto wymienić je na nowoczesne, LEDowe lampy ścienne? Przygotowaliśmy krótki poradnik dla każdego, kto rozważa zakup oświetlenia LED.

Oświetlenie LED to wybór ekonomii, ekologii, wydajności, wytrzymałości, bezpieczeństwa i wygody, a coraz częściej także – zachwycającego designu. Zaoszczędzić można na rachunkach za prąd i na zakupie nowych żarówek. Diody LED mogą emitować strumień światła przez nawet 50 000 godzin bez przerwy, z równą skutecznością. W tym samym czasie zwykłą żarówkę wymienilibyśmy około… 30 razy. Częste włączanie i wyłącznie lampy nie wpływa negatywnie na czas i jakość działania diod LED. Są one trwałe i odporne na wstrząsy, nie zawierają rtęci, nie emitują promieniowania UV i nie nagrzewają się, chroniąc użytkowników (zwłaszcza tych małych) przed poparzeniem.

Parametry techniczne kinkietów LED

W segmencie LEDowych lamp na ścianę znajdziemy kinkiety z wymiennymi źródłami światła oraz modele z wbudowanymi (zintegrowanymi, stałymi, niewymiennymi) modułami LED. Absolutnie nie należy obawiać się tej drugiej opcji. Żywotność źródeł światła LED to średnio 50 000 godzin, co oznacza niemal 6 lat nieprzerwanego świecenia! Kluczowym parametrem oświetlenia LED jest barwa światła. Światło cieplejsze o żółtej barwie stosuje się w salonach, sypialniach i miejscach wypoczynku. Natomiast tam, gdzie wykonujemy precyzyjne prace, np. w kuchni i przy lustrze w łazience, najlepiej sprawdza się światło o barwie białej, chłodnej. Z kolei światło o barwie naturalnej, zbliżonej do światła dziennego, ma działanie energetyzujące, więc powinno doświetlać przestrzenie robocze, ponieważ mobilizuje do pracy.

Stylistyka kinkietów LED

Wzrost zainteresowania technologią LED i samymi kinkietami, które jeszcze do niedawna były zupełnie passé, spowodował, że producenci lamp zaczęli przywiązywać rosnącą wagę do rozwoju segmentu LEDowego oświetlenia ściennego. Jest ono dzisiaj projektowane w rozmaitych, modnych stylach, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych czy industrialnych. Wiele ciekawych modeli z różnych półek cenowych możemy upolować w internetowych sklepach z lampami.

A może taśma LED?

W minimalistycznym i energooszczędnym doświetleniu wnętrza pomagają również taśmy LED. Zapewniają one dyskretny, a przy tym niezwykle ciekawy efekt świetlny. Mogą świecić kilkoma kolorami. Najlepiej prezentują się w mieszkaniach modern, gdzie podświetlają elementy wyposażenia, np. kuchenne szafki i blat, meble łazienkowe czy lustra.

Kinkiety LED to oszczędności w domowym budżecie, troska o środowisko i wspaniały design. Jeśli oświetlenie ścienne jest w Twoim mieszkaniu często używane, na pewno warto wymienić je na LEDowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *