Jak poradzić sobie z porządkami mając zwierzęta w domu?

Zabrudzona podłoga, meble i mnóstwo wszędzie osadzającej się sierści – z takimi problemami często muszą mierzyć się wszystkie osoby, które przygarnęły zwierzaki. Niezależnie od tego, czy będą to niewielkie szczurki, czy ogromny Alaskan malamut, to w domu może pojawić się czasami nieprzyjemny zapach. Jak tego uniknąć? Jaki neutralizator zapachów zwierząt wybrać, by był on bezpieczny dla pupili?

Porządki domowe a zwierzaki – na co zwracać uwagę?

Najczęściej z problemem nieprzyjemnego zapachu i nadmiarem sierści spotkasz się w miesiącach, w których zwierzaki zmieniają futro – w przypadku fazy z zimowej na letnią, włosy nie przestają się osadzać na wszystkich możliwych powierzchniach w domu. Byłoby dobrze, gdyby pies był chociaż czysty, a nie brudny od błota, co skutkuje później czarnymi plamkami na podłodze. Jak z tym walczyć?

Na utrzymanie porządku w domu przy zwierzętach jest wiele sprawdzonych sposobów jak:

  • systematyczne czesanie psa,
  • szczotka do ubrań do usuwania sierści na przykład z kanapy,
  • wycieranie łap pupila przed jego wejściem do domu,
  • mycie pupila w wannie po przyjściu ze spaceru.

Wszystkie powyższe sposoby są dobre, jednak nie rozwiązują w pełni kwestii czystości w domu. Zwierzęta, tak czy inaczej, będą  tracić sierść bez względu na to, czy je wyczeszesz, czy nie. Podobnie z czyszczeniem łap i myciem. Regularne trzymanie się tych zasad zwiększa porządek, jednak nie sprawi, że dom będzie oazą czystości w absolutnie każdym momencie – tak się po prostu nie da i takie dążenie do perfekcyjnego porządku może wyrządzić więcej szkody Tobie i Twoim pupilom.

Zamiast zamartwiać się tym, że na kanapie znajduje się kilka włosków, a na dywanie odciśnięta jest zwierzęca łapka, zacznij stosować środki czystości, które pomogą Ci z takimi plamami i sprawią, że ich sprzątanie będzie niezwykle szybkie.

Skuteczny płyn – neutralizator zapachów zwierząt na domowe porządki

Mieszkasz wspólnie z czworonożnymi przyjaciółmi i chociaż kochasz ich z całego serca, to musisz przyznać, że wszechobecny brud i sierść są momentami nie do zniesienia. Sięgnij po płyn neutralizator zapachów zwierząt, który skutecznie pomoże Ci w domowych porządkach.

Płyn  uniwersalny i jednocześnie neutralizator zapachów zwierząt to odpowiedź na Twoje zmartwienia. Produkt ten jest stworzony przez markę Ludwik i nie bez powodu  jest przez nas polecany. Ludwika wykorzystasz zarówno do czyszczenia paneli, jak i płytek oraz innych powierzchni. Z jego pomocą pozbędziesz się z domu nieprzyjemnych zapachów i odczujesz ulgę. 

Ludwik jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek tworzących środki do czystości. Lata doświadczenia i ciągle udoskonalanie produktów pozwoliło stworzyć specyfik, który nie tylko usuwa brud i uciążliwe plamy różnorakiego pochodzenia , ale także neutralizuje zwierzęce zapachy. To oznacza, że nie maskuje ich, a niweluje – w domu zamiast woni „mokrego psa” poczujesz świeży aromat kwiatowo-owocowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *