Jak udekorować mieszkanie na wiosnę?

Wiosna to czas, gdy po zimowym przestoju przyroda zaczyna powoli budzić się do życia. Ludzie wykorzystują ten moment na wprowadzanie zmian we własnym otoczeniu. To właśnie wtedy odbywają się porządki, przemeblowania i remonty. Jak zatem odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

Zadbaj o kolory

Gdy ostatnie symptomy zimowej aury mamy już za sobą, warto wprowadzić do mieszkania jak najwięcej życia. Wiosenna aranżacja wnętrz nie jest możliwa bez zastosowania energetycznych kolorów. Jeśli planujesz remont, pomyśl o ciekawym odcieniu farby, którą odświeżysz ściany. Gdy wybierasz tapety, weź pod uwagę te, które mają również ciekawe wzory. Dobrym rozwiązaniem jest także ożywienie pomieszczenia poprzez zastosowanie modnych ostatnio naklejek na ściany, przedstawiających np. liście, kwiaty czy oryginalne kształty geometryczne. Dużą zmianę w designie potrafią dać również barwne, wzorzyste tkaniny, których użyjemy jako zasłony, obrusy, serwety, poszewki, przykrycia kanapy czy obicia mebli.

Pomyśl o dekoracjach

Nawet jeśli całe wnętrze urządzone jest w minimalistycznym czy skandynawskim stylu, świetnie wkomponują się w nie niektóre rodzaje dodatków. Warto pamiętać, że zastosowane dekoracje – doniczki, wazony, świeczniki, obrazy, dzbanki, podstawki, filiżanki – mogą mieć również ciekawy, kwiatowy wzór i stanowić mocniejszy akcent kolorystyczny. Mieszkanie na wiosnę wyglądać będzie doskonale przy wykorzystaniu ozdób zarówno pastelowych, jak i o nieco intensywniejszych odcieniach zieleni, żółci, pomarańczy, czerwieni, różu czy fioletu.

Nie zapomnij o roślinach

Urządzając mieszkanie na wiosnę nie można zapomnieć o jej najbardziej charakterystycznym symbolu. Kwiaty i rośliny doniczkowe to element, który doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu, bez względu na styl. Świeże tulipany, żonkile, narcyzy czy też krokusy i hiacynty wprowadzą przyjemnego, orzeźwiającego klimatu, typowego dla tej pory roku. Pachnąca, kwiatowo-roślinna aranżacja wnętrz może dodać energii i pozytywnie wpłynąć na samopoczucie domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *