Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu

Niezależnie od tego, czy chodzi o mieszkanie w bloku czy też o dom jednorodzinny, klimatyzacja okazuje się być świetnym rozwiązaniem. Latem można cieszyć się chłodniejszym nawiewem powietrza w zaciszu domowym, a podczas chłodniejszych dni można dogrzać pomieszczenia. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup klimatyzatora. Dostępne są zarówno proste urządzenia, jak również bardziej zaawansowane i funkcjonalne klimatyzatory. Z całą pewnością każdy znajdzie urządzenie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Na jaki zatem klimatyzator się zdecydować? Na to pytanie odpowiedzieli nam serwisanci firmy Klima Opole.

Rodzaje klimatyzatorów

W zależności od naszych potrzeb, można kupić proste i mniej efektywne urządzenie lub bardziej skomplikowany i wydajniejszy klimatyzator. Jeśli zależy nam najbardziej na funkcji chłodzenia, to warto postawić na klimatyzatory typu split. Jedną cześć montuje się w domu, a drugą na zewnątrz. Te dwuczęściowe urządzenia zwykle posiadają także funkcję ogrzewania. Klimatyzatory ścienne zawiesza się w niewielkiej odległości od sufitu, a kasetowe montuje się w suficie podwieszanym. Są także klimatyzatory przypodłogowe, które umieszcza się tuż nad podłogą oraz kanałowe – instalowane w suficie czy w ścianie. Jeśli zależy nam na chłodzeniu kilku pomieszczeń jednocześnie, to najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w klimatyzatory multisplit. Można bowiem do nich dołączyć od dwóch do nawet ośmiu urządzeń wewnętrznych. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają na zaprogramowanie różnych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach oraz czasu włączenia i wyłączenia klimatyzacji.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania klimatyzatora do domu i mieszkania w bloku?

Podczas kupowania klimatyzatora należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność urządzenia. W celu obliczenia optymalnej mocy do danego domu/mieszkania, najlepiej jest skorzystać z usług specjalisty. Kolejną kwestią jest głośność klimatyzatora. Chociaż nowoczesne urządzenia podczas pracy tylko delikatnie szumią, to jednak w nocy może być to uciążliwy dźwięk. Najlepiej będzie w takim przypadku zainwestować w klimatyzator z funkcją trybu nocnego, co zapewni komfortowy sen. Istotna jest również efektywność energetyczna klimatyzatora, co wpływa bezpośrednio na zużycie prądu przez urządzenie. Najlepszą opcją będzie zakup modelu o klasie efektowności A+++. Należy przy tym pamiętać, że zakup klimatyzatora jest inwestycją na wiele lat, dlatego też warto dołożyć więcej pieniędzy na lepszej jakości urządzenie, co przełoży się na mniejsze rachunki za energię elektryczną. Wato zwrócić także uwagę na filtry powierza – jakie posiadają funkcje, czy należy je wymieniać i myć czy też są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *