Oszczędny sposób na ocieplanie poddasza

Poddasza powinny być zawsze ocieplane, nawet wtedy kiedy nie są zamieszkałe. Szacuje się bowiem że nawet do 50% ciepła może uciekać przez nieocieplone poddasze, które szczególnie zimą potrafi szybko ochłodzić wnętrze domu. Aby wyrównać straty energii, należy mocniej i częściej uruchamiać ogrzewanie, a to generuje zbędne i często bardzo wysokie koszty.

Tanie i skuteczne ocieplenie

Jeśli zależy nam na wyborze taniego i skutecznego ocieplenia poddasza to najlepszym wyborem polecanym przez budowlańców jest pianka poliuretanowa, która ma bardzo dobre parametry techniczne, przy tym jest trwała i nie ulega uszkodzeniu nawet do 25 lat. Tak długą gwarancję oferują niektórzy producenci. Nakłada się ją na poddasze bardzo szybko i co ważne, właściwie nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania podłoża. Dzięki temu piana poliuretanowa pozwala na skrócenie czasu remontu – doświadczona ekipa jest w stanie wykonać ocieplenie poddasza standardowego domu w zaledwie jeden dzień roboczy, co jest niemożliwe wybierając inne metody ociepleń.

Ocieplenie domu i zastosowania na poddaszu piany PUR pozwala na daleko idące oszczędności na ogrzewaniu, przez co wydatek już nawet w kilka lat może się całkowicie zwrócić. Może i ta metoda izolacji jest nieco droższa niż zakup wełny mineralnej, ale na pewno wytrzyma dłużej i przyniesie znacznie większe oszczędności. Szczególnie w nowych domach coraz większa ilość mieszkańców wykorzystuje właśnie ocieplenie pianą poliuretanową, zamiast tradycyjnej, ale o wiele mniej skutecznej wełny mineralnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *