Płyta OSB Szczecin — gdzie kupić materiały budowlane?

Płyta OSB ze względu na swoje właściwości jest bardzo popularnym materiałem budowlanym, który możemy spotkać na większości polskich placów budowlanych. Ten materiał zawdzięcza swoje właściwości specjalnej mieszance wiórów drewnianych i żywic. Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie, można kupić płytę OSB w Szczecinie w atrakcyjnej cenie oraz dlaczego jest ona tak popularna, sprawdź koniecznie ten wpis.

Płyta OSB to mieszanka około dziewięćdziesięciu procent wiórów drewnianych oraz dziesięciu procent żywicy, która pełni rolę spoiwa. W języku angielskim skrót OSB oznacza Oriented Strand Board, co możemy przetłumaczyć jako sprasowaną mieszankę ukierunkowanych wiórów drewnianych, które są zespolone żywicą.

Sama budowa płyty OSB sprawia jednak, że jest ona bardzo wytrzymałym i wszechstronnym materiałem budowlanym, który jest stosowany na wielu zarówno tych dużych, jak i małych budowach. Jeśli interesujesz się zakupem płyty OSB w Szczecinie, musisz wiedzieć, że występuje ona w czterech klasach, które determinują jej parametry użytkowe.

Płyta OSB — rodzaje

Pierwsza klasa OSB-1 to płyty, które mają niską wytrzymałość na przenoszenie obciążeń, oraz są dedykowane do pomieszczeń o niskiej wilgotności powietrza. Ten rodzaj płyty jest obecnie bardzo rzadko spotykany, ponieważ nie zapewnia dużej wszechstronności zastosowania na placach budowy. Płyta OSB-2 podobnie jak model niżej nie nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, jednak ma zdecydowanie wyższe parametry wytrzymałościowe na przenoszenie obciążeń. W przypadku płyty OSB-3 mamy już styczność z produktem o dobrych właściwościach wytrzymałościowych oraz możliwości stosowania w pomieszczeniach o niskiej i umiarkowanej wilgotności powietrza. Sprawia to, że płyta OSB-3 jest obecnie najczęściej dostępnym rodzajem tego produktu jaki możemy spotkac w hurtownia i składach budowlanych. Warto jednak wspomnieć również o płycie OSB-4, która podobnie jak płyta OSB-3 ma dobre właściwości wytrzymałościowe, oferując dodatkowo możliwość stosowania w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza.

Płyta OSB na ścianę

Płyta OSB jest bardzo dobrym materiałem budowlanym, który znakomicie sprawdza się jako element ściany domów szkieletowych. Budowa płyty OSB nie jest przypadkowa, składa się ona z kilku warstw dokładnie rozmieszczonych i ukierunkowanych wiórów drewnianych, które są spojone żywicą i sprasowane ze sobą, tworzą przy tym bardzo wytrzymały element konstrukcyjny, który pozwala nie tylko na szybki montaż, ale również łatwą obróbkę. Dlatego wiele domów szkieletowych oraz zabudów wykorzystuje płyty OSB o grubości 12 lub 15 milimetrów jako element tworzący ścianę konstrukcji.

Płyta OSB na dach i podłogę

W przypadku wykorzystania płyty OSB jako podłogi lub dachu, musimy sięgnąć po zdecydowanie wytrzymalszy materiał, którego grubość bardzo często wynosi dwadzieścia dwa milimetry zarówno dla dachu, jak i podłogi. Jeśli zależy nam na zachowaniu odpowiedniej szczelności połączeń między płytami na dachu lub podłodze, warto rozważyć zakup płyty OSB z łączeniem typu pióro-wpust, która ma specjalnie wyfrezowane krawędzie. Zastosowanie takiego wykończenie w płycie OSB pozwala na tworzenie szczelnych połączeń, również w przypadku powierzchni, która cechuje się większą podatnością na odkształcenia.

Płyta OSB w Szczecinie — hurtownia materiałów budowlanych Nowa-System

Płyty OSB są dostępne w wielu hurtowniach oraz składach budowlanych, jeśli jednak szukasz sprawdzonych produktów w konkurencyjnych cenach, sprawdź koniecznie ofertę Nowa-System, gdzie znajdziesz nie tylko płytę OSB, ale również wszystkie niezbędne akcesoria montażowe, produkty do wykończenia oraz zabezpieczenia konstrukcji wykonanej ze sprasowanych warstw wiórów drewnianych. Hurtownia budowlana Nowa-System bardzo dobrze sprawdzi się jako miejsce zaopatrzenia w płyty OSB, ponieważ zapewnia również ich transport własną flotą samochodów. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie dysponują samochodami dostawczymi lub ciężarowymi i mogą mieć kłopot z własnym transportem płyt OSB o standardowych wymiarach 1250 × 2500 milimetrów. Nie zapomnij również o sprawdzeniu oferty sklepu online Nowa-System oraz śledzeniu mediów społecznościowych, gdzie są zamieszczane najnowsze promocje na materiały budowlane, w tym płyty OSB w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *