Poduszki wypełnione łuską zbóż

Biorąc pod uwagę ilość śmieci jaką produkują ludzie, mało kontrolowaną wycinkę drzew, odprowadzanie ścieków do wód – degradacja środowiska zdaje się być nieunikniona.

Mimo że staramy się zdrowo odżywiać, nie używać jednorazowych opakowań tam, gdzie nie jest to konieczne, to jednak choroby coraz częściej atakują, a co gorsza pojawiają się nowe.

Powrót do życia w zgodzie z naturą

By uniknąć zatruwania się chemią, wracamy do korzeni, stosując coraz częściej w medycynie naturalne środki lecznicze czyli zioła i wyciągi z roślin oraz owoców i warzyw. Także na polu odzieżowym staramy się używać tkanin naturalnych, produkowanych z lnu, wełny i bawełny.

Ekologiczna pościel

Oddzielną sprawą jest pościel. Człowiek (statystycznie) jedną trzecią życia przeznacza na sen. Odpoczynek konieczny jest do zregenerowania sił i wzmocnienia układu odpornościowego, a także zrelaksowania się. Oznacza to, że pościel używana do spania również powinna mieć wszystkie cechy zaliczane do ekologicznego trybu życia.

poduszka wypełniona łuską zbożaTaką, dość niecodzienną propozycją dla alergików oraz osób pragnących żyć w zgodzie z naturą, są poduszki wypełnione łuskami zbóż. Poduszka z prosem, poduszka z gryką czy poduszka z orkiszem to znakomita alternatywa dla puchowych albo wypełnionych pierzem worków.
Poduszki wypełnione specjalnie wyselekcjonowanymi łuskami zbóż są produktami w całej rozciągłości zdrowotnymi. Znakomicie nadają się dla chorych na zwyrodnienia kręgosłupa, alergie wziewne, bardzo jest pomocna przy chrapaniu, bezdechu sennym czy bólach migrenowych.
Poduszki zbożowe nie mają typowej „puchowości” tak jak poduszki z pierza – przed snem należy je odpowiednio wymodelować, by głowa i szyja ułożone były w jak najwygodniejszej pozycji.

Właściwości poduszek z łuską zbożową

Ekologiczne poduszki mogą być używane długi czas, ponieważ ich naturalne właściwości hamują rozwój roztoczy i bakterii, regulują temperaturę podczas snu oraz zapewniają właściwą cyrkulację powietrza i odpowiedni poziom wilgotności. Są bardzo podatne na formowanie, miękkie i przyjemne w dotyku, a każda poduszka jest obleczona w naturalną bawełnianą lub lnianą poszewkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *