Powłoki i kolory blachy trapezowej – kupujemy dach

Planując zakup dachu, na pewno przed finalną decyzją rozważamy wiele opcji. Od tych najtańszych po najdroższe i – czasami jedynie z pozoru – najtrwalsze. Dlatego dziś na warsztat weźmiemy blachę trapezową. Niepozorna, ale idealna na dach praktycznie każdego domu. Co czyni ją tak wyjątkową? Dlaczego zyskuje na popularności? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Blacha trapezowa – niezawodna dzięki powłokom

Zwykła blacha nie zbudza niczyjego zaufania. Nie położymy jej na dachu domu, nie wzniesiemy z jej pomocą konstrukcji i nie użyjemy jej do wykonania, np. tymczasowego ogrodzenia na terenie budowy. Ale blacha trapezowa ocynkowana grubą powłoką i zabezpieczona specjalnym preparatem jest warta swojej ceny i z powodzeniem możemy pokryć nią budynek, a nawet wykonać garaż. Dlatego coraz popularniejsza blacha znajdzie swoje zastosowanie w przypadku, gdy potrzebne jest ekonomiczne, ale trwałe i odporne na uszkodzenia, zadaszenie. Producenci pokryć oferują mnóstwo wariantów owego materiału. Najbardziej warty uwagi jest tylko wtedy, gdy wykonany zostanie ze stali, podda się go obustronnemu ocynkowaniu i dodatkowo zastosuje powłoki ochronne. Biorąc pod uwagę fakt, że możemy kupić blachę trapezową po takim właśnie procesie produkcji, w wybranym przez siebie kolorze, na pewno coraz bardziej się do niej przekonujemy. A to dopiero początek jej zalet!

Właściwości pokryciowej blachy trapezowej

Blacha trapezowa może być wykorzystana nie tylko jako zadaszenie, ale i wykończenie elewacji, podbitka sufitowa lub ociepleniowa albo materiał do wzniesienia konstrukcji przemysłowej. Dlatego dziś zajmujemy się dostrzeżeniem zalet blachy, która jest tworzona z myślą o zadaszeniach. Tego typu pokrycie cechuje się przede wszystkim bardzo dobrą sztywnością, odpornością na rdzewienie, wytrzymałością mechaniczną i ponadprzeciętną trwałością. Nie trzeba również specjalistycznie dbać o nią, ponieważ producent zadbał o to, by mimo niskiej ceny, jej jakość była najwyższa. To sprawia, że blacha trapezowa staje się coraz popularniejsza i coraz częściej wybierana jako zadaszenie nowoczesnych domów z płaskich dachem i małymi kątami nachylenia.

Dach z blachy – rodzaje pokryć

Blacha na dach nie występuje jedynie pod postacią blachy trapezowej. Na pewno każdy zna blachodachówkę modułową, która zdobi praktycznie ponad połowę polskich dachów. Jest lekka, równie trwała jak poprzedniczka, ale efektowniejsza jeśli chodzi o design i wykonanie blachy. Poza tym, blachodachówka nadaje się również na dachy kilku-spadowe, co w konsekwencji czyni ją prekursorką jeśli chodzi o nowoczesne zadaszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *