Rzeźby drewniana – dlaczego warto mieć taką w ogrodzie?

Aranżacja ogrodu to nie tylko dość trudne zadanie, ale także świetna zabawa. Im większy ogród tym więcej możliwości, jednak to te małe wymagają od nas prawdziwych pokładów kreatywności. Na szczęście znaleźć można tak wiele opcji zarówno w kwestii roślin, jak i ozdób ogrodowych, że popuścić można wodze fantazji i sprawić, że nasz ogródek zachwyci nie jednego miłośnika ogrodnictwa. Czy warto zatem postawić na rzeźby drewniane?

Rzeźby drewniane – co i jak

Ogród to dla wielu z nas oaza spokoju, miejsce do spędzania wolnego czasu, grillowania, zabaw z dziećmi czy psami. Ale także miejsce wyciszenia, odpoczynku i chłonięcia natury. Najczęściej zależy nam na tym, aby nasz ogród był jak najbardziej intymny, odgradzamy się od sąsiadów i przechodniów płotami, wysokimi roślinami. Jednak dla wielu z nas to także sposób na pokazanie swojego własnego stylu, miejsce, gdzie mogą naprawdę wyrazić siebie. Nie bez powodu wiele znaleźć można ogrodów, mniejszych czy większych, gdzie znajdują się przepiękne rzeźby z drewna!

Rzeźby drewniane nie należą do najpopularniejszych ozdób, wciąż jeszcze stanowią dodatek uważany za ekstrawagancki. Jednak dzięki temu, że sztuka snycerska staje się coraz bardziej popularna i powrót do natury, powrót do tego co było, do sztuki minionej jest jak najbardziej chętnie widziany, to właśnie rzeźby z drewna stają się elementem, który warto mieć u siebie. Nie jest łatwo go ugrać, bo można popaść w tandetę. Trzeba uważać na to, z czym te rzeźby są łączone i gdzie się dokładnie znajdują.

Ławki, stoły i fontanny

O ile rzeźby drewniane wydają się super opcją o tyle wszelkiego rodzaju fontanny, to może to już być troszeczkę za dużo. Dlatego najlepiej jest postawić na najprostsze rzeczy, które dodatkowo umiemy zaaranżować. Fontanny niestety kojarzone są często z nowobogackimi, którzy chcą za wszelką cenę pokazać swój status społeczny i fakt, że ich na to stać.

Ławki i stoły z kolei to świetna opcja zarówno do małych, jak i dużych ogrodów. Z pewnością sprawdzą się dużo lepiej niż wszelkiego rodzaju plastikowe stoły i krzesła, które nie dość, że nie wyglądają najlepiej, to jeszcze są mało trwałe i łatwo je zepsuć. Dlatego do ogrodu najlepiej stawiać na drewno w każdej postaci w tym także w meblach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *